Csökkentse gázszámláját!!!

Miért fizetne magas gázszámlát, ha van megoldás?

A mágneses térnek a szénhidrogénekre gyakorolt hatása már bizonyított. 1994-ben Oláh György professzort a Svéd Királyi Tudományos akadémia a legmagasabb elismeréssel jutalmazta. Kutatásainak eredményei fontos felismerést jelentettek. A szerves kémiai folyamatok sokáig feltételezések voltak. Régóta tudjuk, hogy azokra az anyagokra, amiben szén található, van hatása a mágneses térnek. Gondoljunk a tiszta vasra, a mágneses tér nem hoz létre észlelhető változást. Míg azokban a vasféleségekben, amelyekben szén található a mágnes magához vonzza a vasat. Így könnyebb elképzelni, hogy a szénhidrogén molekuláiban található szénre is hatással van a mágneses kezelés. Mivel a gázokban a molekulák egymáshoz kötöttsége lazább, mint a folyadékokban vagy a szilárd halmazállapotban, ezért könnyen elképzelhető, hogy a mágneses kezelés legnagyobb eredményei gáz területén mutatkoznak.

Múlttal rendelkező ötlet

   A mai kor érdekes műszaki alkalmazásmódjainak egész sora nyúlik vissza olyan találmányokig, amelyeket már korábban kifejlesztették. A mágneses szénhidrogén kezelés alapjában véve a 2. világháború idejéből származó katonai kutatások eredménye. 1942 - ben ugyanis a Messerschmidt Repülőgépgyár fejlesztési laboratóriumának mérnökei azon a problémán dolgoztak, hogy a vadászgépek és bombázók dugattyús motorjainak kipufogógáza - felhői már messziről felismerhetők voltak. A sokszor legyőzött légierő számára sürgősen szükség volt egy hatékony megoldásra, amellyel ezt a problémát kiküszöbölik. Ezt a kifejlesztett terméket PETROL BOOSTER - nek hívták. Ez egy hőálló kerámia tartóból készült ház, amelyben a rúd mágnesek egy furat körül, a hossztengelyben voltak elhelyezve. Ezen furaton keresztül haladt a benzinvezeték. A megoldás sikeresen működött, minimális füstképződést eredményezett, emellett 10-15 % üzemanyag-felhasználás jelentkezett, megnőtt a repülők hatótávolsága. Az utolsó háborús évek zűrzavarában és a háború utáni első években a találmány elfelejtődött. Az üzemanyag takarékosság és a környezetvédelem még 10 - 15 évvel ezelőtt is pánikkeltőnek számított. Napjainkban azonban az értékrendek alaposan megváltoztak az ökológiai tudatosság, valamint Földünk természetes erőforrásainak a felelősségteljes megközelítése, ahová az ásványi tüzelőanyagok is tartoznak nagy jelentőséget kaptak. Jelenlegi megvalósulás. Három Észak - Amerikai nagyvállalat összetalálkozásának köszönhetjük, hogy ez a megoldás újraéledt, akik a PETROL BOOSTER - t kereken 50 év elteltével újra élesztették és világszabadalom ként levédték : - McDonnel Douglas ( Légi - és Űrutazástechnikai HI - Konszern ) - DuPont ( Vegyi konszern ) - Citi Corp. Bank ( nagybank ) A PETROL BOOSTER 1991.10.30. - tól Európában is nyilvántartásba lett véve ( Németország M9104881 szám alatt ). A terméket tovább fejlesztették és egy erősebb változat TURBO BOOSTER néven került a piacra. Ezeknek a készülékeknek sajnos használati korlátai vannak, mert a jelenlegi nagy teljesítményű motorokhoz sokkal intenzívebb készülék szükséges. Ezenkívül a kísérletek bebizonyították, hogy nemcsak a járműveknél használható, hanem különböző fűtőberendezéseknél is kivallóan működik, azonban ehhez megfelelő kialakítást kell alkalmazni.

Néhány gondolat a megértéshez:

 

 Ha kellő erősségű és sűrűségű homogén mágneses mezőn keresztül vezetjük pl.: a földgázt, a sűrű erővonalak a hosszú szén- láncszerkezetet hosszában szétfésülik. Mindenki számára ismert az elektrosztatikus feltöltődés ( pl.: műszálas ruhák súrlódása utáni feltöltődése ), a gáz súrlódása a csövekben. Ez az összetartó erő szűnik meg a mágneses erővonalak hatására. A homogén mágneses mezővel mágnesezett szénhidrogén molekulák taszítják egymást. A folyékony halmazállapotú szénhidrogének esetében az erős mágneses tér megszünteti az üzemanyag- molekulák elektrosztatikus feltöltődését, csökkenti a viszkozitást és így a porlasztáskor sokkal apróbb cseppekre bomlik. Az apróbb cseppek jobban keverednek a levegővel és így több oxigén érintkezik az üzemanyag szénhidrogén molekuláival, azaz felgyorsul az égés. Ennek eredménye az, hogy javul az égés minősége és adott idő alatt több energiát tudunk felszabadítani a szénhidrogénből.

Miért kellett ennyit várni erre a felfedezésre ?

 Érzékeljük, hogy a tudomány nap mint nap fejlődik. Már régóta foglalkoztatta a kutatókat ez az elképzelés. Munkájuk eredményéhez hiányoztak a szupererős mágnesek. Hiú elképzelés azt hinni, hogy ezt a fizikai folyamatot akármilyen mágnesekkel létre lehet hozni.(ez a tény sok próbálkozót becsapott.) Ugyanis a szénhidrogén molekulák közötti összetartó erő adott. Ahhoz, hogy a molekula taszítás folyamat létrejöhessen, nekünk nagyon sűrű és nagyon erős és különlegessen felépítettmágneses teret, mágneseket kell alkalmaznunk. Ezek a mágnesek a mindennapokban megszokott mágnesek erejének a többszörösével rendelkeznek és a plarizációjuk irányított a cső közepén áramló szénhidrogén irányába. Csak az ilyen erős és irányítottan fókuszált mágnesek-kel lehet elérni igazi eredményt. Igaz kicsi hatást már erősített mágnesek esetén is tapasztalunk. A mágnesek felhelyezésének különböző variációi vannak, attól függően, hogy a háztartásban vagy az ipariban alkalmazzuk. Kizárólag a mágnestechnológia ismeretéből vizsgáttett szerelők képesek a megfelelő megtakarítást elérni.

 Mi lehet a hasznunk ebből a tudásból ? A szénhidrogének elégetésével energiát nyerünk. A technológia segítségével ugyanabból a mennyiségű szénhidrogénből több energiát nyerhetünk ki. A tökéletes polasztás tökéletes megtakarítás. Az eredmény azonnal mérhető. Ugyanazt a mennyiségű energiát kevesebb szénhidrogén elégetésével kapjuk meg. Ebből következik, hogy szénhidrogént takaríthatunk meg. Azok a berendezéseink amivel a szénhidrogéneket elégetjük (kazánok, belsőégésű motorok stb.) sok elégetlen vagy tökéletlenül elégett szénhidrogént bocsátanak környezetünkbe. A rossz porlasztás környezetünk-re egyre nagyobb és egyre károsabb hatással van, sajnos negatív hatással. A technológia alkalmazásával radikálisan csökkenthető a környezetbe jutó elégetlen vagy tökéletlenül elégett szénhidrogén ( 50-70%-kal). Ezt füstgázelemző berendezésekkel azonnal láthatóvá tesszük.

Gázkazánok, olajégők:

undefined

 A háztartási gázkazánok esetében a legjobb eredményeket gázkonvektorokon, illetve hagyományos tálcaégős rendszereknél lehet elérni, valamint a nagyon elterjedt az ipari konyhai alkalmazás is. Az eredmény 10-18 esetenként 23%-ot is elérheti. Természetesen a modernebb ( és drágább ) készülékeken is komoly eredményeket lehet elérni ( 4-10% megtakarítást). A technológia előnye, hogy háztartási méreteknél (4-400 kW-ig) a gázkészülékekbe könnyen beszerelhetők. A mágnesek olyan műanyag házban vannak elhelyezve, ami a Magyarországon engedélyezett gázkészülékek mindegyikébe átalakítás nélkül beszerelhetők. Fontos : felszereléskor műszeres beállítás szükséges ! Az ipari méretű gázkazánok esetében(200-20.000 KW) is érhetünk el komoly eredményeket. A több száz kW vagy akár több Mw nagyságrendeknél is akár 3-9% megtakarítást érhetünk el.
Ilyen méretű kazánoknál a gázégő előtti csőszakaszba építik be az előre megtervezett és elkészített kezelő berendezést Ezeket a beavatkozásokat minősített gázszerelők és tüzeléstechnikai szakembereink végzik el.

Az olajégők alkalmazása már csak ipari méretű kazánoknál jellemző. A technológia szerelése megegyezik a gázkazánokénál.

Költségek: - háztartási szinten készülék típustól függően 7.500 - 36.000.- Ft bruttó - ipari szinten készülék típustól függően 150 000 - 3.600.000.- Ft ill. egyedi árkalkuláció

Mérések és tapasztalatok.

1996.04.04.- én V.E.I.K.I.Rt.-nél ( Villamos Energia Kutató Intézet ) történt mágneses előtét vizsgálat. A százhalombattai Égővizsgáló Állomáson a kísérlet célja az volt, hogy földgáztüzelésű égőnél a tüzelőanyag vezetéken elhelyezett természetes mágneseknek a hőfel-szabadulásra kifejtett hatását vizsgálják. A mérés során meghatározták a : - láng hőleadását - kilépő füstgáz összetételét - a kemence hőegyensúlyát - az előző hőáram viszonyát a belépő összhőáramhoz, ez a viszonyszám alapján a mágneses előtét hatása értékelhető ( a viszonyszám %-ban adja meg a hatásfokot ). A mérés eredményét a referenciák között mellékelem. A hatásfok: 85,62%-ról 95,01%-ra változott.

Megrendelem...



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 5
Heti: 57
Havi: 321
Össz.: 91 967

Látogatottság növelés
Oldal: Tudományos háttér
Csökkentse gázszámláját!!! - © 2008 - 2024 - sporoljazenergian.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »